Këmbimi valutor 16 shtator/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

0
248

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99.1 lekë dhe do shitet me 100.3 lekë. Euro do blihet me 105.8 lekë dhe do shitet me 106.7 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 109.8 lekë dhe do shitet me 111 lekë. Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 122.1 lekë dhe do shitet me 123.4 lekë.