Ballina Sport Pesë derbi të humbur dhe e njëjta qasje e butë, Milan pëson...

Pesë derbi të humbur dhe e njëjta qasje e butë, Milan pëson gjithmonë gola në minutat e para

0
75

Tridhjetë sekonda për të kuptuar se si do të përfundonte. Derbi i Milanos ofroi një spektakël edhe para fillimit: nga koreografitë, me ngacmimet e pashmangshme, të përgatitura nga dy këndet, pastaj radha e skuadrave nw fushwn e lojws

Dhe në fakt shuplaka e parë erdhi pas vetëm pesë minutash. Katër të tjerë do të mbërrijnë në 85 të tjerët, dhe më të fortë. Pioli e humbi derbin e pestë radhazi ndaj Inzaghit në të njëjtën mënyrë që kishte humbur të tjerët: duke gabuar qasjen.

I vetmi ndryshim në krahasim me katër të tjerat është se këtë herë përmbytja erdhi shpejt. Pranimi i pesë golave ​​është çështje mentaliteti. Kundër Interit, kohët e fundit, gjithmonë gabim. Sepse në katër nga pesë raste zikaltrit mbyllën praktikën pas vetëm gjysmë ore

QASJA— Le të analizojmë të parën. Më 18 janar Milani ra në Riad dhe humbi Superkupën. Sulmet e para të zikaltwrve mbërrijnë në minutat 10 dhe 21, Dimarco dhe Dzeko. Që nga ai moment, kuqezinjtë u shuan dhe Interi gjeti gjithashtu njw perlë të tretë me Lautaro.

Për derbin e dytë kalojmë në kampionat: 5 shkurt 2023, humbja e ndeshjes së parë duhet shlyer, ndaj Inzaghi sulmon sërish ndeshjen. Pas 33’ Lautaro shënon sërish, dhe Milani humbet.

Derbi i tretë dhe i katërt janë të njohura në histori. Ndeshja e parë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve është manifestimi se si Inter sulmoi me dhëmbë e gozhdë ndeshjen: dy gola në 11 minutat e para, Dzeko dhe Mkhitaryan (ky i fundit shënoi edhe 129 ditë më vonë). Kuqezinjtë ishin përpjekur të ngrenë kokën me Leaon, por pa rezultat.

Një tjetër ndeshje e humbur. Në rikthim, megjithatë, Milani ishte afruar më mirë, duke humbur një mundësi të madhe me Brahim Diaz pas rreth dhjetë minutash. Errësirë ​​totale. Dhe Interi drejt e në finale.

Të njëjtat gabime – Derbi i 16 shtatorit do të mbahet mend si ai i pesë shuplakave nën rrebesh. Shiu mbuloi lotët e tifozëve të Milanit në humbjen më të rëndë të epokës së Piolit.

Pas 30 sekondash, Barella e bëri Theon të kuptonte se si do të shkonte ndeshja, më pas Thuram hoqi qafe Thiaw. Nga aty, gjithçka shkoi tatëpjetë. Dhe me të njëjtat gabime si katër derbit e tjerë.