VIDEO/ Shkëlqen dyshja Mesi-Alvarez, Argjentina mposht Kanadanë dhe shkon në finalen e Kupës së Amerikës

0
157

Argjentina është finalistja e parë e Kupës së Amerikës.

Kampionët e botës në fuqi kanë mposhtur Kanadanë me shifrat 2-0 duke kaluar në finalen e madhe që do të luhet me 15 korrik.

Sfida u zhbllokuar fillimisht nga Julian Alvarez ndërsa u vulos nga kapiteni Lionel Mesi.