BallinaSportNuk ka dyshim! Nedim Bajrami “Lojtar i Ndeshjes”, shikoni notat dhe statistikat...

Nuk ka dyshim! Nedim Bajrami “Lojtar i Ndeshjes”, shikoni notat dhe statistikat në Ligën e Europës

Nedim Bajrami është “Lojtari i Ndeshjes”, Malmo – Rejnxhërs, që u fitua nga këto të fundit me rezultatin 0-2. Mesfushori i Kombëtares shqiptare shënoi në minutën e parë të takimit në favor të skocezëve, teksa mori dhe notën më të lartë të takimit.

Pikërisht 8.8 është vlerësimi që “Sofascore” i jep Bajramit pas paraqitjes mbresëlënëse. Bajrami luajti 84 minuta, për t’u zëvendësuar pasi kishte kryer misionin e tij.

Ra në sy për 4 goditjet e tij, 3 prej të cilave në portë. Mesfushori ia doli të driblojë saktësisht 1 herë. Krijoi 3 shanse të mëdha, ndërsa 4 ishin pasime kyçe.