Thursday, October 28, 2021

Basha poston mesazhin nga fjala në Kuvend: Një pas një, brinjët e “Trekëndëshit të Bermudës” do të bien! Shqiptarëve do t’u hapet rruga e mbyllur 30 vite

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë mesazhin se shqiptarëve do t’u hapet rruga e zhvillimit dhe integrimit. Me...
Basha poston mesazhin nga fjala në Kuvend: Një pas një, brinjët e “Trekëndëshit të Bermudës” do të bien! Shqiptarëve do t’u hapet rruga e mbyllur 30 vite

VIDEO/Bujar Leskaj: Në 8 vjet të sektit Rama, borxhi publik sa shuma e marrë në 23 vjet

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj, ka shpërndarë një pjesë të fjalimit të tij të mbajtur në parlament. Leskaj thekson se...
VIDEO/Bujar Leskaj: Në 8 vjet të sektit Rama, borxhi publik sa shuma e marrë në 23 vjet

Zyrtari i DASH/Escobar: BE të caktojë nisjen e bisedimeve me Tiranën e Shkupit brenda dhjetorit, për Kosovë-Serbi ideale…

Zëvendësndihmës-Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, njëherësh i dërguari për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë të enjten...
Zyrtari i DASH/Escobar: BE të caktojë nisjen e bisedimeve me Tiranën e Shkupit brenda dhjetorit, për Kosovë-Serbi ideale…

“OSHEE, bankomat për Ramën ”, Gazment Bardhi skanon korrupsionin nën drejtimin e Ardian Çelës: Tenderoi 640 milionë euro pothuajse pa garë

“OSHEE, bankomat për Edi Ramën ”. Gazment Bardhi skanon korrupsionin nën drejtimin e Ardian Çelës: Tenderoi 640 milionë euro pothuajse...
“OSHEE, bankomat për Ramën ”, Gazment Bardhi skanon korrupsionin nën drejtimin e Ardian Çelës: Tenderoi 640 milionë euro pothuajse pa garë

Formulari me “prindi 1” dhe “prindi 2”/ Gazetarja: Erdhi edhe te kopshti i djalit tim, e solli një zonjë që…

Një formular është shpërndahet në kopshtet e fëmijëve në Tiranë, ku nëna dhe babai në formular janë futur në kllapa,...
Formulari me “prindi 1” dhe “prindi 2”/ Gazetarja: Erdhi edhe te kopshti i djalit tim, e solli një zonjë që…

ZYRTARE/Gjykata në Paris pranon padinë e Berishës

Njoftim shtypi Gjykata e Parisit pranoi padine time ndaj Sekrtarit te Shtetit Blinken per shpifje! Zyra e avoktatit tim, Jean...
ZYRTARE/Gjykata në Paris pranon padinë e Berishës

Jorida Tabaku: Borxhi për frymë u rrit 1200 euro/frymë nga 2013

Nga Jorida Tabaku Një gjë është e qartë dhe shprehja standarde që ka shoqëruar këto dy muajit e fundit është:...
Jorida Tabaku: Borxhi për frymë u rrit 1200 euro/frymë nga 2013

TABELA/Bardhi: Gjiknuri 15 udhëtime me Mërtirin dhe Zoton e inceneratorëve, pushime në….

Në fjalën e tij në seancë plenare, sekretari i përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi akuzoi ish ministrin Gjiknuri për lidhje...
TABELA/Bardhi: Gjiknuri 15 udhëtime me Mërtirin dhe Zoton e inceneratorëve, pushime në….

Koha e trekëndëshit të Bermudës ka marrë fund, shqiptarëve do t’u hapet rruga e mbyllur 30 vite. Vendosmëria ime është e pakthyeshme!

NDËRHYRJA E DYTË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE,  LULZIM BASHA,  NË SEANCËN E KUVENDIT Problemi i madh është kur vjen...
Koha e trekëndëshit të Bermudës ka marrë fund, shqiptarëve do t’u hapet rruga e mbyllur 30 vite. Vendosmëria ime është e pakthyeshme!

“700 milionë Eurobond”/Basha: Merrni borxh për të larë borxhin. Punësimet elektorale te patronazhistëve u kushtojnë qytetarëve 117 milionë euro më shumë

“700 milionë Eurobond”/Basha: Merrni borxh për të larë borxhin. Punësimet elektorale u kushtojnë qytetarëve 117 milionë euro më shumë për...
“700 milionë Eurobond”/Basha: Merrni borxh për të larë borxhin. Punësimet elektorale te patronazhistëve u kushtojnë qytetarëve 117 milionë euro më shumë
- Advertisement -

POLITIKA

Basha poston mesazhin nga fjala në Kuvend: Një pas një, brinjët...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë mesazhin se shqiptarëve do t’u hapet rruga e zhvillimit dhe integrimit. Me anë të një postimi në...

AKTUALITET

Aksioni anti-korrupsion/ 48 drejtoritë e agjencitë që do hetohen për afera,...

Nga Adriatik Doçi Qeveria Rama III do të nisë një aksion të ri në luftën kundër korrupsionit në administratën publike, e cila është një nga...

Video/ Pak javë më parë humbi të ëmën, Pirro Dhima shfaqet...

Ish-peshëngritësi i njohur me origjinë shqiptare, Pirro Dhima, është shfaqur ditën e sotme në krah të prindërve të Konstantinos Kacifas, ekstremistit që u vra...

INTERVISTA

SHENDET

RAJONI

BOTA

Përse Startnews

Ne, një grup gazetarësh me shumë përvojë, kryesisht në sektorin e medias së shkruar, kemi vendosur që të kontribuojmë në një dritare tonën, ku kufijtë na i vendos vetëm etika e profesionit dhe jo interesat e padronit, pasi të tillë s’kemi e as kemi...

OP-ED

NA NDIQNI

41,019FansaPëlqeje
1,058NdjekësitNdjek

TE TJERA

Nga Iluminati, te Templarët dhe Masonët: Shoqëritë sekrete më të famshme...

History Shoqëritë sekrete kanë lulëzuar gjatë gjithë historisë dhe anëtarët  e tyre (më shpesh burrat) janë lutur për t’u bashkuar me The Knights Templar ,...

PROFIL

PROFIL/Ardi Veliu, kryepolici ushtar i rilindjes që iu fik kandili pas...

Ashtu sikurse ka ndodhur me të gjithë bashkëpuntorët e tjerë në punë të errëta, nuk kishte dyshim se Edi Rama do ta flakte një...

Më të lexuarat

Detaje të reja nga aksidenti me 4 viktima/ Misteri pse Audi nuk parakaloi, por...

Detaje të reja janë zbuluar nga aksidenti tragjik që i mori jetën familjes Gushi në aksin Vlorë-Levan, mëngjesin e sotëm. Sipas gazetares se ABC,...

“Zot në qiell, mbaje dorën”/ Artan Hoxha “zbërthen” lëvizjet në polici: Kam frikë se...

Ngjarjet e rënda kriminale në Shqipëri, u pasuan sot me lëvizje në kupolën e Policisë së Shtetit. Me firmën e kreut të uniformave blu...

Arrestimi i ish-shoqëruesve të Tahirit, Klodiana Lala: Gënjeshtra, Ardi Veliu hiq kapelen!

Ndërsa policia e ka shpallur të arrestuar ish-shoqëruesin e Saimir Tahirit, gazetarja Klodiana Lala ka hedhur poshtë këtë version. Gazetarja shprehet se ish-shoqëruesi i Saimir...

Ish deputeti i PS: Lulzim Basha ka shansin historik të zhdukë skemën e Ramizit...

Nga Taulant Dedja Pas ftesës djallëzore të Kryepatronazhistit të zgjedhjeve të vjedhura të 25 Prillit, bashkëqeverisja PS-PD është një tezë që po përflitet gjithnjë e...

Caktimi i Grida Dumës si drejtues politik, vjen reagimi i krerëve të PD së...

Pak pas caktimit te Grida Dumes si drejtuse politike ne Kavaje dhe Rrogozhine, ka ardhur dhe reagimi i krereve te degeve Isa Sakja dhe...

Kush fiton në 25 prill/Del në Kosovë sondazhi i fundit për zgjedhjet në Shqipëri

Kompania “Smith Research & Consulting” nga Izraeli ka realizuar një sondazh për zgjedhjet në Shqipëri që do të mbahen me 25 prill. Sipas këtij...

EKONOMI

KRONIKA

SOCIALE

SHOW BIZ

LIFESTYLE

KULTURA

SPORT