BallinaSportEgnatia fiton me boshnjakët, por nuk mjafton! Eleminohet nga Champions League pas...

Egnatia fiton me boshnjakët, por nuk mjafton! Eleminohet nga Champions League pas penalltive

Egnatia bie pas penalltive ndaj Borac Banja Luka dhe eliminohet nga Champions League.

Në “Elbasan Arena” kushtëzuar edhe nga humbja minimale 1-0 një javë më parë, Egnatia e nisi ndeshjen me ritmin dhe intensitetin e duhur, me dëshirën për të dominuar kundërshtarin dhe për të gjetur sa më shpejtë golin.

Një nisje shumë e mirë që solli edhe avantazhin për rrogozhinasve, me Ibrahimoglu që realizoi golin e parë të mbrëmjes në minutën e 16-të.

Ndërsa në një moment pasigurie te Egnatia solli golin e barazimit në minutën e 30-të, me Lukic që shënoi për Borac Banja Luka, me pjesën e parë që u mbyll në barazim.

Egnatia e kërkoi me ngulm golin e dytë dhe shtatë minuta nga fundi kohës së rregullt, falë një aksioni model, Joel Doukouo gjeti rrjetën dhe e çoi ndeshjen në shtesë dhe te penalltitë.

Aleksi dhe Lushkja gabuan te goditje e penalltive, duke bërë që Egnatia të mbyllë rrugëtimin në Champions League.

Tashmë, Egnatia do të luajë në raundin tjetër, por në UEFA Conference League ndaj islandezëve të Vikingur Reykjavik./ SuperSport