BallinaSportVIDEO/Shevçenko shkruan historinë! Ukraina mposht Suedinë në minutën e 121-të dhe sfidon...

VIDEO/Shevçenko shkruan historinë! Ukraina mposht Suedinë në minutën e 121-të dhe sfidon “3 Luanët” e Anglisë

Ndeshje dramatike në “Hampden Park”! Shevçenko shkruan historinë me Ukrainën duke triumfuar në minutën e 121-të, ndaj Suedinë, një fitore kjo që i siguroi ukrainasve një biletë për në fazën çerekfinale të Europianit, ku do të përballen me Anglinë.

Koha e rregullt përfundoi në barazim 1-1, Teksa të gjithë po përgatiteshin për penalltitë, Ukraina arriti të realizonte me futbollistin Dovbyk, duke arritur kështu një kualifikim historik.

FT: SUEDI-UKRAINE 1-2

Forsberg 43′ / Zinçenko 27′ , Dovbyk 121′

KOMENTI LIVE:

120′ GOOOOOOL UKRAINA 1-2/ Fund dramatik! Ukrainasit e Andrij Shevçenkos në delir!