Meta publikon sms me Këlliçin, pranon se është organizator i protestës

0

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, gjatë konferencës së sotme për shtyp ka bërë me dije se gjatë ditës së protestës ka biseduar me deputetin Belind Këlliçi ku i ka kërkuar në çdo moment që protesta të mbetet paqësore e të mos humbasin kontrollin paqësor.

Fjala e Metës:

Meta: I kërkoj falje zotërisë Belind Këllicit. E mora në telefon, sma ka hapur, i them kujdes të mos preket asnjë makinë në oborr se është provokim. më kthen përgjigje për 2 minuta. I them mos humbni kontrollin paqësor të protestës. Po me thotë. Presidenti nuk bën loja të dyfishta. Unë jam i qartë dhe i drejtëpërdrejtë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.