BallinaKronikeGrupet kriminale po bëjnë namin, eksperti Karamuço: Janë 1 milion kamera të...

Grupet kriminale po bëjnë namin, eksperti Karamuço: Janë 1 milion kamera të fshehura

Prej disa ditësh në vendin tonë ka nisur një operacion për heqjen e kamerave të paligjshme të vendosura nga grupet kriminale.

Që nga nisja e operacionit e deri më tani, 185 kamera sigurie të paligjshme janë hequr në 7 qarqe të ndryshme. Pedagogu dhe eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço ka deklaruar së fundmi se rreth 1 milion kamera sigurie janë të vendosura nga grupet kriminale në të gjithë Shqipërinë.

Gjatë një emisioni televiziv ai tha se në Elbasan ka kamera pa fund ndërkohë në Tiranë ende nuk ka nis kontrolli.

Ky aksion ka ardhur nga një draft që u është dhënë nga ndërkombëtarët për reformimin e policisë, dhe ka akoma kamera mund të them janë rreth 1 milion kamera. Ka Elbasani pa fund, nuk kanë hyrë ende në kryeqytet.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular