BallinaKryesoreKQZ i regjistroi në zgjedhjet e 14 majit, Alibeaj mbledhje me deputetët...

KQZ i regjistroi në zgjedhjet e 14 majit, Alibeaj mbledhje me deputetët dhe Kryesinë

Pas regjistrimit të tij nga KQZ në zgjedhjet vendore të 14 majit, Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Kryesinë dhe Grupin Parlamentar të demokratëve ditën e sotme.

Mësohet se mbledhja ka nisur rreth orës 16:00 dhe ende nuk ka mbaruar punimet.

Sakaq, raportohet se në të janë mbledhur dhe grupet e punës për zgjedhjet, të cilat mendohet se janë edhe tema kryesore e diskutimit.

Gazetari Osman Stafa ka raportuar për BalkanWeb se deputetët që kanë marrë pjesë në këtë mbledhje janë: Eralda Tase Bane, Orjola Pampuri, Dhurata Çupi, Zheni Gjergji, Ferdinand Xhaferraj, Bledion Nallbati, Gazment Bardhi, Kreshnik Collaku, Merita Bakiu, Enkelejd Alibeaj, Selaudin Jakupllari.

Nga ana tjetër pjesë e kryesisë dhe grupeve të punës janë: Taulanta Jupi, Indrit Sefa, Roland Bejko, Xhemal Bushati, Fitim Zekthi, Jonila Godole, Taulant Zeneli, Marash Logu, Indrit Sefa, Agron Kapllanaj, Endri Hasa, Bujar Hoxha, .Xhemal Gjunkshi

 

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular