BallinaPolitikeDrejtimi i i Partisë Demokratike/ Roland Bejko: Ja dy rastet që mund...

Drejtimi i i Partisë Demokratike/ Roland Bejko: Ja dy rastet që mund të kandidoj

Roland Bejko, tashmë ish-kandidat i PD për Bashkinë e Tiranës i ftuar në Spotlight, pranoi se mund të kandidojë për kreun e Partisë Demokratike vetëm në dy raste.

Bejko deklaroi se diçka e tillë mund të ndodhte vetëm në rast se e kërkonte baza demokrate ose ndërkombëtarët.

Do ta ndërmerrni një hap të tillë vetëm në dy raste. Në rastin kur do ma kërkonin demokratët, pra baza e Partisë Demokratike.

Nuk më pëlqen të jem përfaqësues i ndonjë elite dhe të jem peng i ndonjë elite, qoftë kjo brenda apo jashtë Partisë Demokratike.

E dyta kandidimin edhe në rast se partnerët ndërkombëtarë do ma kërkonin këtë gjë, që unë të isha në garë“, tha Bejko.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular