Shokon komentatori sportiv, martohet me shoqen e ngushtë të vajzës së tij

0
702

Komentatori sportiv anglez, Riçard Kejs, ka përfunduar në qendër të vëmendjes të mediave botërore rozë, teksa pas 36 vitesh martesë, la gruan e prekur nga kanceri për shoqen më të mirë të së bijës, e cila ishte 32 vite më e re se komentatori.

Fundjavën e kaluar, Riçard organizoi një martesë me të zgjedhur-en e tij, Luçi, e cila është 32 vjet më e vogël dhe ishte shoqja më e mirë e vajzës së tij Gema. Riçard Kejs, la para kohe gruan e tij Xhulia, e cila prej vitesh po lufton me një sëmundje të rëndë. Kejs punoi si komentator i Premier League për “Sky Sports” deri në vitin 2011. Më pas ai u shkarkua për komente seksiste për një nga gjyqtaret e pakta femra në Premier League, Sian Masi-Ellis. Megjithatë, ai nuk e humbi punën. Ai u transferua në Katar, ku punoi për “Bein Sports”.

Riçard u akuzua për pabesi nga gruaja e tij Xhulia në vitin 2016. Ai vendosi ta linte edhe pse ajo kishte shtatë vjet që po luftonte me kancerin. Dy vjet më vonë ai u pa për herë të parë në publik me Luci. Dasma ishte planifikuar, por situata e Covid-it ndryshoi planet, ndaj dasma u zhvillua vetëm fundjavën e kaluar.