BallinaSportNuk kishte ndodhur as në Anglinë e meshkujve, motra e futbollistit të...

Nuk kishte ndodhur as në Anglinë e meshkujve, motra e futbollistit të Çelsit shkruan historinë për “Tre Luanët”

Anglia arriti një fitore të thellë përballë Kinës në Botërorin e Femrave me rezultatin 1-6, ku shkëlqeu Loren Xhejms me dy gola dhe tre asiste. Sulmuesja e Çelsit, e cila është edhe motra e mbrojtësit Ris Xhejms shkroi historinë për “Tre Luanët” në Botëror. Ajo u bë e para futbolliste në historinë e Anglisë në Botëror si për meshkuj ashtu dhe për femra që përfshihet në 5 gola në një ndeshje (2 gola dhe 3 asiste).

PANORAMASPORT.AL

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular