BallinaEkonomiKëmbimi valutor 15 shtator/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,...

Këmbimi valutor 15 shtator/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99.7 lekë dhe do shitet me 101.1 lekë.
Euro do blihet me 106.6 lekë dhe do shitet me 107.9 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110.6 lekë dhe do shitet me 112 lekë.
Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 123.3 lekë dhe do shitet me 124.7 lekë.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular