BallinaAktualitet"Turp të të vijë" - Plas sherri mes avokatit dhe analistit

“Turp të të vijë” – Plas sherri mes avokatit dhe analistit

Një debat ka ndodhur në emisionin ‘Studio Live’ në Report Tv mes avokatit Romeo Kara dhe aktivistit Genc Burimi. Burimi akuzoi avokatin për censurim të lirisë së fjalës.

Burimi: Ti vazhdon bën censurë! Duhet t’i themi plaç edhe Ever Hoxhës edhe Amerikës. E kemi bërë revolucionin për lirinë e fjalës. Turp të të vijë. Nuk ka censurë në demokracie. Mendimi është i lirë. Turp të të vijë të shpikësh censurë.

Përgjigja i erdhi menjëherë nga avokati.

Kara: Ti godet Amerikën dhe ne mos të flasim! Ne e kemi me ligj personat të cilat me çdo lloj veprimi cenojnë alenacën strategjike bëjnë shkelje ligjore të renda. Turp të të vijë ty ore që shkon te Berisha e ha bukë të Berisha e i lëpin b*thën.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular