BallinaEkonomiKëmbimi valutor 27 maj/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,...

Këmbimi valutor 27 maj/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.1 lekë dhe do shitet me 93 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 100.4 lekë dhe do shitet me 101.6 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 117 lekë dhe do shitet me 117.9 lekë.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular