BallinaRajoni“Po të vjen fundi Albin”, Haradinaj me akuza të rënda për Kurtin

“Po të vjen fundi Albin”, Haradinaj me akuza të rënda për Kurtin

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas publikimit të një bisede të shefes së Grupit Parlamentar të LVV, Mimoza Kusari Lila me Milan Radoiçiqin  ish nënkryetarin e Listës Serbe  dhe udhëheqësin e grupit serb që kreun sulmin terrorist në Banjskë.

Haradinaj e ka akuzuar Kurtin se ka kërkuar partneritet me Milan Radoiçiqin edhe pse e ka ditur se ai ndiqej nga organet e drejtësisë dhe ishte në Listën e Zezë të SHBA-së

“Dil e trego pse kërkove partneritet me Radojqiqin kur e ke ditur se ai ka qenë i ndjekur nga organet e rendit dhe i arratisur nga Kosova që prej nëntorit 2018, e në Listën e Zezë të Amerikës prej dhjetorit 2021?”, ka shkruar Haradinaj, në një postim në Facebook.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular