BallinaPolitikeU zgjodh eurodeputet, Mitsotakis telefonon Belerin në burg. Çfarë biseduan

U zgjodh eurodeputet, Mitsotakis telefonon Belerin në burg. Çfarë biseduan

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka telefonuar këtë pasdite Fredi Belerin, i cili u zgjodh eurodeputet në Greqi.

Bëhet me dije se Mitostakis e ka përgëzuar Belerin për fitoren. Mitsotakis i ka thënë Belerit se sot partia që ai drejton është më e fuqishme se kurrë.

“Sot familja jonë demokratike më e fuqishme se kurrë”, ka thënë Mitsotakis në bisedën me Belerin, raporton News24.

Fredi Beleri është zyrtarisht eurodeputet dhe pritet të përfaqësojë shtetin grek në Parlamentin Europian. Beleri ishte kandidat i Partisë Demokracia e Re të kryeministrit grek, Qiriakos Mitsotakis.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular