BallinaKronikeAksident me vdekje, shqiptarja përplas me makinën italianin

Aksident me vdekje, shqiptarja përplas me makinën italianin

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një 47-vjeçari italian. Viktima është identifikuar si Massimo Tabaço , me origjinë nga Aprica, por që prej kohësh jeton në Inzago me familjen e tij.

Aksidenti ndodhi mëngjesin e sotëm, pak para orës 7:00, në via Emanuele Filiberto, në periferi të qytetit.

47-vjeçari ka gjetur vdekjen e menjëhershme, pasi u përplas nga një furgon, që drejtohej nga një vajzë shqiptare 32-vjeçare. Kjo e fundit është transportuar në spital për shkak të traumave dhe konfuzionit, ndërsa automjeti që drejtonte pas aksidentit që i mori jetën 47-vjeçarit, është përplasur edhe me një pemë.

Drejtueses së mjetit i janë sekuestruar automjeti dhe celulari i saj dhe do t’i nënshtrohet edhe analizave toksikologjike .

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular