(Video)E jashtëzakonshme: Lulzim Basha pritet si kryeministër në Kamëz

0

Lulzim Bashës i eshte rezervuar sikurse pritej një superpritje në bastonin e Partisë Demokratike, Kamëz.  Qindra makina dhe mijëra qytetarë i kane dal para, për ta pritur për në takimin që po mbahet në orën 16: 00 në ambientet e Pallatit gjigant të Kulturës Kamëz.
Kryetari i Opozitës z.Lulzim Basha, zgjodhi Kamzën për të bërë përmbylljen e turit të takimeve në kuadër të protestës së nesërme përpara Kryeministrisë.
Kamza simboli i qëndresës ndaj korrupsionit, krimit, oligarkisë që ka dërrmuar në çdo palë zgjedhje mazhorancën, ose më saktë Rilindjen, sot do ta pres në mënyrën më spektakolare të mundshme dhe dinjitoze Kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Bashën për t’i certifikuar atij mbështetjen e hekurt në aksionin opozitar për shporrjen e këtij kryeministri që banorët e Kamzës dhe Paskuqanit në deklarimet e tyre kanë pohuar që nuk e njohin më, sepse ai as dhe një ditë të vetme nuk i ka konsideruar.

Siç shikohet dhe njëherë pritja e jashtëzakonshme para takimit. Bllokohen rrugët, Pas pak minutash më ndiqni nga Kamza”, u drejtohet Basha qytetarëve në një video livestrime

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.