BallinaAktualitetBerat Buzhala, Ramës: Ke gjithë Kosovën kundër, përveç Batonit

Berat Buzhala, Ramës: Ke gjithë Kosovën kundër, përveç Batonit

Gazetari nga Kosova Berat Buzhala reagon sërsh lidhur me Mini-Schengenin Ballkanik dhe takimin Rama-Vuçiç në Tiranë.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, analisti nga Prishtina i rikujton disa të dhëna shefit të qeverisë në Shqipëri, i cili sot, në mënyrë të pakuptimtë sulmoi të gjithë klasën politike në Kosovë.

“A e di Rama se, më shumë shtëpi ka rrënuar Vuçiç me ushtrinë e tij në Kosovë se sa tërmeti në Durrës’, pyet Buzhala

Postimi i plotë:

A e din Edi Rama se shume ma shume shtepi i ka rrenu Vucici me ushtrine e tij ne Kosove, se sa termeti ne Durres dhe Thumane? A e din Edi Rama se shume ma shume shqiptare ka vra Vucici me ushtrine e tij ne Kosove, se sa termeti ne Durres dhe Thumane?

Cka po du me thane eshte kjo: Asnje shqiptar nuk duhet me i besu keqardhjes se Vucicit per viktimat shqiptare te termetit. Presidenti i Serbise e ka vec nje peng ne shpirtin e tij: pse nuk ka pase me shume te vdekur shqiptare, mundesisht krejt; pse ka pase kaq pak shtepi te rrenuara shqiptare ne Kosove, mundesisht krejt.

Absolutisht jam per pajtim me Serbine, me kusht qe ne krye te ketij shteti eshte dikush tjeter, e jo ai qe eshte pergjegjes per krimet. Mundesisht jo ai qe vec dy jave me pare tha qe masakra e Recekut nuk ka ekzistu.

Rama duhet me e dite qe per momentin, pas vetes, prej krejt banoreve te Kosoves, e ka vec Batonin.

Fatbardhesisht, sikur ne shume pak raste, Edi Rama dhe Aleksander Vucic, arriten me e unifiku spektrin politik ne vend. Spektri politik ne vendin tone, duke i pase parasysh sjelljet e fundit te Rames, duhet te tregojne unitetin edhe ne refuzimin e tij.

Kosova e ka te drejten e gjithe botes me i kerku Shqiperise nje tjeter kryeminister. Me ia kerku Shqiperise nje kryeminister qe e don Kosoven me shume se sa Serbine.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments