Kamerieri i mbretëreshës Elisabeth II me koronavirus, pallati Mbretëror i shqetësuar

0

Një nga kamerierët e mbretëreshës Elisabeth II është infektuar me koronavirus. Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja britanike “The Sun”, e cila shkruan se një kamerier i cili qëndron shumë pranë mbretëreshës ka dalë pozitiv pas analizës së COVID-19.

Djali, i cili ka për detyrë të nxjerrë shëtitje qentë e mbretëreshës dhe t’i servirë asaj vaktet është dërguar menjëherë në shtëpi dhe ndodhet në vetëizoli.

Një javë më parë edhe djali i mbretëreshës, princi Charls doli pozitiv ndaj testit t ë koronavirusit dhe ndodhet në vetëizolim. Ndërkohë mbretëresha Elisabeth dhe mbreti Pilip nuk ndodhen në pallatin mbretëror por janë larguar në kështjellën, Windsor.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.