BallinaAktualitetNjë tërmet i fuqishëm dridh Kroacinë, ja ku u regjistrua lëkundja sot...

Një tërmet i fuqishëm dridh Kroacinë, ja ku u regjistrua lëkundja sot ne mengjes

Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur Kroacinë qendrore ditën e sotme. Epiqendra e tërmetit ishte 50 km në juglindje të kryeqytetit Zagreb.

Televizioni shtetëror kroat njoftoi se tërmeti u regjistrua rreth orës 07:28 të mëngjesit të sotëm. Deri më tani nuk ka të dhëna për persona të lënduar dhe as dëme materiale.

Sizmiologu Kresimir Cook deklaroi se epiqendra e tërmetit ishte pranë qytetit të Petrinias. “Ne nuk kemi një informacion deri më tani, por është e mundur që një tërmet i tillë të ketë shkaktuar dëme materiale në zonën ku ishte epiqendra, e cila është ngjitur me qytetin e Petrinia,” i tha Cook .

Në muajin Mars një person mbeti i vdekur dhe 27 të tjerë u plagosën nga një tërmet me magnitudë 5.3 që goditi Zagrebin.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments