13 arsye pse Veliajt i mbaron rrugëtimi në politik dhe i hapet dera e burgut

0

Nga Erges Eskiu

Ai qe shpiku makabritetin se nusen shtatzene te Roshit e kishin marre peng dhe i kishin nxjerre femijen nga barku per t’ua nisur nderkombtareve te mos hapnin negociatat se ketu jemi si mesjete,
Ai qe lyente njerezit me boje te kuqe ne protesten e 21 janarit per te nxitur revolten dhe te mashtronte nderkombetaret per dhune policore,
Ai qe vishej si femer per te marre vemendje dhe fonde nga Soros,
Ai qe beri dy dasma gjigande per tu treguar njerezve se eshte burre dhe jo homoseksual,
Ai qe kishte ministrine e puneve sociale me nje superbuxhet dhe e vodhi te gjithen,
Ai qe premtoi zero ndertime dhe nuk la me hapsire publike pa uzurpuar me monstra betoni,
Ai qe rriti nga babezia per te vjedhur çmimin e ujit per çdo banore te Tiranes dhe serish uji nuk pihet,
Ai qe rriti taksat dhe ka sot 3-fishin e buxhetit qe ka patur Bashkia Tirane, por jetesa ne kete qytet eshte perkeqesuar,
Ai qe morri persiper te pastronte parate e krimit qe akumuloi Rama, Ai vete, Tahiri dhe tjeret me rradhe,
Ai qe morri persiper te shkaterronte Teatrin Kombetar, historine, kulturen dhe jeten kulturore ne vend,
Ai qe morri persiper te firmoste kullat ne sheshin Skenderbej dhe demtoi minaren e xhamise se Et’hem Beut,
Ai qe morri persiper te pastronte parate e mafias italiane Ndrangheta,
Ai qe ka fshehur ne formularin e vetedeklarimit arrestimin ne Britani,
eshte Erion Veliaj, te cilit ketu i mbaron rrugetimi ne politik dhe i hapet dera e institucioneve te vuajtjes se denimit.
“Krim dhe ndeshkim”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.