EMRI/Kush është 27-vjeçari shqiptar që sulmoi me thikë ish-të dashurën greke në Itali

0

Mediat italiane kanë zbuluar identitetin e shqiptar që masakroi me thikë të dashurën e tij greke. Raportohet se Jetmir Kurtsmajlaj, është 27-vjeçari shqiptar i cili është arrestuar nga policia italiane dhe akuzohet për vrasje në tentative, pasi sulmoi ish partneren e tij, 20 vjeçare me origjinë greke.

Sulmi ndodhi pranë shtëpisë së saj. Vajza mori plagë të rënda me thikë në gjoks, bark dhe qafë. Ajo u dërgua me urgjencë në spital dhe qëndroi për 6 orë në sallën e operacionit.

Ishin disa kalimtarë, të cilët ishin dëshmitarë të sulmit dhe ngritën alarmin duke njoftuar karabinierët.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.