VIDEO/Si do zhvillohen luftërat në të ardhmen/ Marinsi i armatosur fluturon në ajër mbi anije

0

E ardhmja e luftrave mund të duket si filmi juaj i preferuar i superheronjve pasi një marins anglez vendosi një mjet fluturues në këmbët e tij duke fluturuar në bordin e një anijeje

Kjo video mahnitëse i bën jehonë filmave si Iron Man me marinsat që ngrihen nga një litar i fiksuar në një varkë të vogël pas HMS Tamar dhe fluturojnë në kuvertën e saj.

Kostumi i gravitetit, nga firma britanike e aeronautikës Gravit Industries, po testohej nga Flota Detare në Kanalin Anglez për operacionet e ardhshme – me videon që tregon se si marinsat mund të hidheshin lehtësisht nga anija në anije duke fluturuar në ajër

Por kostumet, të cilat kushtojnë më shumë se 300,000 £, janë akoma duke u testuar.

Marina Mbretërore ka testuar konceptin e ekipeve sulmuese Jet Suit që nga viti i kaluar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.