BallinaAktualitetArrestimi i ish-shoqëruesve të Tahirit, Klodiana Lala: Gënjeshtra, Ardi Veliu hiq kapelen!

Arrestimi i ish-shoqëruesve të Tahirit, Klodiana Lala: Gënjeshtra, Ardi Veliu hiq kapelen!

Ndërsa policia e ka shpallur të arrestuar ish-shoqëruesin e Saimir Tahirit, gazetarja Klodiana Lala ka hedhur poshtë këtë version.

Gazetarja shprehet se ish-shoqëruesi i Saimir Tahirit, Agustin Gega e ka telefonuar dhe i ka thënë se kundërshton akuzat ndaj tij nga ana e SPAK-ut

Lala shprehet se në lidhje me këtë rast, Ardi Veliu duhet të heqë kapelen, edhe sepse Hekuran Marku, një tjetër ish-pjesëtar i grupit të shoqërimit të ish-ministrit te Brendshëm është në arrati

Postimi i gazetares Klodiana Lala:

Paul Agustin Gega ish-shoqerues i Saimir Tahirit me telefonoi nga arratia. U habita me thene te drejten. E pyeta per ditelindjen, emrin e babait, te nenes, rrugen ku banonte, etj. U binda qe ishte ai. Kundershtoi akuzat; e drejte e tij. Cdo i dyshuar i mohon. Detyre e SPAK tja provoje. Policia e Shtetit e coi ne pranga tere diten. Tani, keta o jane te paafte ose po perpiqen te fshehin ndonje gje te madhe shume. E dyta here qe policia kapet ne flagrance duke genjyer. Njehere per ngjarjen e tmerrshme te Elbasanit, e diten e sotme.

Ard Veliu hiq kapelen!

ps.as Hekuran Marku nje tjeter ish-pjesetar i grupit te shoqerimit te ish-ministrit te Brendshem eshte ne arrati…

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments