BallinaAktualitetRama njofton datën kur do të hapet Rruga e Arbrit, por....

Rama njofton datën kur do të hapet Rruga e Arbrit, por….

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se në fund të muajit nëntor do të hapet Rruga e Arbrit.

“Në 29 Nëntor do të hapet Rruga e Arbrit me të vetmin problem që në Qafën e Murrizit që ka krijuar vonesa, gjitha pjesa tjetër është gati.

Jo si në tunelin e Elbasanit, që pasi i ratë daulles bashkë me “llumin” sikur thua ti, jo unë, u deshën kushedi sa para për t’u marrë me rrëshqitjet” tha Edi Rama.

Sa për investimet e kryera nga PD-ja, Rama i kujtoi Bashës rrugën e Qafë Plloçës, ku sipas tij urat lidhëse kishin 17 metra diferencë dhe ngjanin si trampolinë.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments