Kjo kalon çdo limit të cinizmit! Ata që duhej të ishin pas hekurave për korrupsion, po glorifikohen

0

Nga Edi Paloka/

Shpall Berishën “non grata” për korrupsion e për më shumë pas tetë vitesh në opozitë!

Ndërkohë dekoron Dvoranin si kalorës të luftës kunder korrupsionit, i shkon në zyrë Arben Ahmetajt dhe i kërkon që të marrë në dorë flamurin e luftës kundër korrupsionit dhe e fundit kjo e Beqes

Në inagurimin e Beqes si drejtor ju thua shqiptareve se lufta kundër korrupsionit po ecën në rrugën e duhur…!!!

E si pret pastaj të besojnë shqiptarët në drejtësinë e qëndrimeve dhe vendimeve që merr?!!

Të paktën demokratet duhet të ftillohen e të shohin realitetin në sy. Ata që duhej të shpalleshin “non grata” e madje të ishin pas hekurave për korrupsion, në fakt po glorifikohen.

E nëse dikush këtë e sheh si “mbeshtetje për PD” apo si deshirë që PD ta çojnë në pushtet, ai qoftë se në këtë rast edhe naiviteti do ishte thjesht justifikim!

Image

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.