VIDEO/ Grupi nga Mallakastra këndoi polifoni në Laç për Erdoganin. Ja të gjitha këngët që populli u bëri “udhëheqësve” të politikës

0

Grupi mallakstriot “Gjergj Araniti Mallakastër” i këndoi dje një këngë në Laç presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan. Në fakt, kënga polifonike është prezantuar për herë të parë vjet, por dje, ishte rasti më i mirë për ta rikënduar atë

“Gazeta Shqiptare” ka përmbledhur më poshtë një kolazh të këngëve që “populli” i ka kënduar ndër vite udhëheqësve politikë. Spikasin kënga për Berishën, Ilir Metën dhe “hiti” i Linda Morinës për Edi Ramën.

Shqiptarët i kanë kenduar gjithnje të mëdhenjve. Janë bërë këngë për Enver Hoxhën, Sali Berishën, Ilir Metën dhe Edi Ramën. Por dhe këngë për bosët e firmave piramidale si ishte Rrapush Xhaferri.


KENGE PER ILIR METEN

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.