BallinaKronikeDisa plumba në kafkë/ Si u vra barbarisht i riu nga Durrësi...

Disa plumba në kafkë/ Si u vra barbarisht i riu nga Durrësi në restorantin e famshëm në Ekuador

Ergys Dashi, nga qyteti i Durrësit, është me sa duket viktima më e fundit e pazareve të drogës.

Ai u ekzekutua mbrëmjen e djeshme në një restorant të famshëm në shtetin latin të Ekuadorit

Siç raportojnë mediat vendase, Dashi ndodhej prej disa kohësh në qytetin e Guajakil dhe ishte i përfshirë në trafik droge.

Sipas dëshmive, autori u fut brenda restorantit “Grilling” ku ishte ulur 34-vjeçari shqiptar dhe i zbrazi atij karikatorin.

Në vendin e ngjarjes, autoritetet latine gjetën 20 gëzhoja. Në fillim ishte e vështirë të identifikohej viktima për shkak se disa prej plumbave e kapën në kafkë.

Pas  dërgimit në Laboratorin e Kriminalistikës, u zbulua se ishte Ergys Dashi nga Shqipëria.

Po ashtu në vendngjarje u plagos edhe një 26-vjeçare e identifikuar si Angie Romero. Ajo ishte ulur në një tavolinë pranë tavolinës së shqiptarit.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments