Këmbimi valutor 29 janar/ Me sa shiten e blihen euro dhe dollari, çfarë po ndodh me monedhat e tjera?

0
337

Monedha e eurozonës shitet sot me 116.8 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 107.8 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 133 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 82 lekë. Franga zvicerane kap vlerën e 116.4 lekëve. Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.83 lekë.