BallinaSocialeDisa ushqime që të ndihmojnë "të shpëtosh" nga diarreja

Disa ushqime që të ndihmojnë “të shpëtosh” nga diarreja

Diarreja pa diskutim, nuk është një ndër tematikat tona të preferuara, por ja që disa ushqime do të të hyjnë në punë që të shpëtosh nga sikleti që të shkakton dhe disa të tjera, do ta përkeqësojnë gjendjen.

Më poshtë, një listë me këto ushqime, që të ndihmojnë të marrësh veten shpejt:

Banane

Oriz i bardhë

Vezë

Buka e bardhë

Lëng pule

Pure patate

Crackers

Kos

Pjeshkë

Ushqimet që e bëjnë më keq situatën:

Fruta të thata

Sallatë

Kafe

Legumet (fasule, thjerrëza, bizele)

Pijet me sheqer

Lakra

Brokoli

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular