Strategjia e Meghan Markle! Ja si do e mposhtë ajo dramën pas dokumentarit në Netflix!

0
103

Meghan Markle është e vendosur t’i bashkohet bashkëshortit të saj Princ Harry në Lojërat Invictus të këtij viti, me një ekspert që sugjeron se ajo do ta përdorë ngjarjen për të kapërcyer “dramën” dhe “shqetësimin” e fundit. Dukesha e Sussex-it është rrethuar nga shtypi negativ në muajt e fundit, pasi ajo dhe Harry publikuan një dokumentar të ashpër të Netflix për Familjen Mbretërore. Në shfaqje, çifti bëri një sërë pretendimesh për kohën e tyre në The Firm.

Harry detajoi prishjen e marrëdhënies së tij me vëllain e tij Princ William, duke pretenduar se Princi i Uellsit e la të tmerruar gjatë samitit të Sandringham. Harry gjithashtu vuri në shënjestër babanë e tij, Mbretin Charles, dhe diskutoi takimin e tensionuar të krizës Megxit të mbajtur me Mbretëreshën në janar 2020. Duka i Sussex-it goditi më tej familjen e tij në librin e tij debutues të kujtimeve Spare. Megjithatë, gjatë promovimit të librit, Meghan nuk u pa askund.

Në të vërtetë, kohët e fundit ajo ka qëndruar jashtë vëmendjes. Megjithatë, eksperti i komunikimit në krizë, Andy Barr beson se ajo mund të përdorë Lojërat Invictus për rikthimin e saj të madh. Duke folur ekskluzivisht për The Mirror, Andy tha:

Duket sikur Megan Markle ka vendosur një strategji klasike të rimëkëmbjes së komunikimit në krizë.

Eksperti dhe bashkëthemeluesi i 10 Yetis Digital, shpjegoi:

Megjithëse ajo nuk ishte e përfshirë drejtpërdrejt në ndonjë çështje të rëndësishme, drama rreth dokumentarit të Netflix do të shkaktonte shqetësim. Kjo është e qartë, ajo që ajo po bën tani për të mbështetur Harry-n për të treguar një front të bashkuar.