Këmbimi valutor 17 shtator/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

0
300

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99.2 lekë dhe do shitet me 100.3 lekë. Euro do blihet me 106 lekë dhe do shitet me 106.9 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110 lekë dhe do shitet me 111.2 lekë. Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do blihet me 122.3 lekë dhe do shitet me 123.5 lekë.