Avdijaj tundi rrjetën në minutat 43 dhe 51, duke përmbysur avantazhin e Gruber në të 10-tën. Me këtë dopietë 27-vjeçari u ngjit në kuotën e 3 golave në dy javët e para të kampionatit. Nisje më të mirë nuk mund të kishte për sulmuesin shqiptar të Kosovës, që u rikthyer te Harberg këtë sezon pas eskperiencës me Zyrihun. PanoramaSport