BallinaSportShqipëria mund të jetë e radhës, mësoni 11 ekipet e kualifikuara në...

Shqipëria mund të jetë e radhës, mësoni 11 ekipet e kualifikuara në Europian

Ka shkuar në plot 11 numri i kombëtareve të kualifikuara deri tani në Kampionatin Europian, duke përfshirë këtu edhe Gjermaninë, që është vendi organizator.

Vlen të theksohet se Hungaria dhe Sllovakia ishin dy kombëtaren e radhës që mbrëmjen e sotme arritën të siguronin një biletë për në finalet e Europianit, teksa Shqipëria mund të jetë e radhës që mund të vulosë matematikisht kualifikimin. Kuqezinjtë do të masin forcën me Molavinë në orën 18:00, teksa 1 pikë do të mjaftonte që Kombëtarja e Silvinjos të festonte zyrtarisht kualifikimin. 

Skuadrat e kualifikuara deri më tani për në Euro 2024: 

 • Gjermania 
 • Portugalia 
 • Franca 
 • Belgjika 
 • Spanja 
 • Skoci 
 • Turqia 
 • Austria 
 • Anglia 
 • Hungaria 
 • Sllovakia  
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular