BallinaAktualitetKrimi m*kabër në familje, Hygerta Meta do të dërgohet për poligon për...

Krimi m*kabër në familje, Hygerta Meta do të dërgohet për poligon për të demonstruar si qëlloi të atin! Dy eksperimentet që do të kryhen

Policia do të kryejë eksperimente për të zbardhur ngjarjen makabre në Shënavlash të Durrësit, ku 50-vjeçari Pëllumb Meta u vra dhe u gropos nga fëmijët.

Mësohet se vajza e tij e vogël, Hygerta Meta, e cila pretendon se është autorja e krimit, do të dërgohet në një poligon qitjeje ku do të demonstrojë se si qëlloi babain e saj, në mënyrë që hetuesit të mund të binden nëse ajo është e aftë të përdorë armë zjarri dhe të qëllojë 4 plumba.

19-vjeçares do t’i jepet një armë e të njëjtit kalibër me të cilën u krye vrasja. Hygerta Meta do të duhet t’iu dëshmojë hetuesve, sesi e përdori armën dhe ekzekutoi të atin.

Eksperimenti i dytë lidhet me hapjen e gropës, ku u gjet trupi i pajetë i babait të 4 fëmijëve.

Prokuroria ka akuzuar si autor të vrasjes djalin e madh të viktimës, Hysen Meta, por ky i fundit, fillimisht pasi pranoi se kishte qëlluar 50-vjeçarin, ndryshoi dëshminë në gjykatë, duke u shprehur se në fakt krimin e kishte kryer e motra.

Gjithashtu edhe vetë Hygerta Meta ka pretenduar para togave të zeza, se ishte ajo që e vrau të atin duke e qëlluar me pistoletë, me pretendimin se ai donte ta fejonte pa dëshirë dhe ushtronte dhunë ndaj tyre.

Ndërkohë përmes eksperimenteve do të mund të hidhet dritë se kush e qëlloi 50-vjeçarin.

Ndërsa vijojnë hetimet për rolin e Blerina Metës, gruas së viktimës në ngjarjen e rëndë, e cila për momentin po hetohet në gjendje të lirë.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular