FOTO/ Sondazhi në faqen e UEFA-s për ndeshjen Itali-Shqipëri, ja si kanë votuar tifozët

0
137

UEFA si zakonisht para ndeshjeve të ndryshme hap sondazhe në faqen e saj duke pyetur tifozët se si mendojnë se do të jetë përfundimi i përballjeve. Dhe kështu ka bërë sigurisht edhe për ndeshjen e Itali-Shqipëri.

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Në sondazhin në fjalë, deri në orën 17:30, votimi fliste për Shqipërinë, për të cilën kishte në favor 46% të votave.,

Fitorja e Italisë kishte 44% të votave, ndërsa 10% e votave shkonte për barazimin mes dy skuadrave.