Jemi në qershor por Junker ngatërron muajin: Zgjedhjet në Shqipëri në prill, gazetarët qeshin

0

Ka pasur një moment të pikant në konferencën për shtyp mes Edi Ramës dhe Jean Claude Juncker këtë të martë, 11 qershor,  në Bruksel.

Duke folur per zgjedhjet ne Shqiperi, Presidenti i Komisionit Evropian tha se ato jane parashikuar te mbahen ne prill

Menjëherë ndërhyri Rama duke i thënë që “zgjedhjet mbahen në qershor”.

Me pas Juncker shtoi: Po, prilli ishte muajin e fundit pas muajit të fundit…

(Gazetarët qeshin)

Si per te ndrequr gabimin tha: Mezi pres te shoh Shqiperine qe ben progres prandaj prandaj ngaterrova prillin me qershorin.

Ky incident i shtohet Junker ne vazhden e incidenteve te tjera gjate karrieres ne krye te KE.

Në përfundim të konferencës mes të dyve, Rama i ka zgjatur dorën Junckerit, kurse ky i fundit i është afruar dhe e ka puthur në faqe.

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.