Modelja Playboy shpallet “Miss Bumbumi 2019”

0

Modelja e revistës së njohur ‘Playboy’ është shpallur Miss Bumbumi 2019.

Braziliana 29 vjeçare Suzy Cortezz pozoi me një palë bikini të vogla dhe çizme të gjata që ishin dizajnuar me flamurin brazilian.Eventi që ka për qellim të shpallë femrën me të pasmet më të bukura në botë u mbajt në Mexico City.

Në këtë event morën pjesë vajza nga e gjithë bota, përfshirë Britani e Madhe, SHBA, Kanada, Australi, Spanjë, Francë, Gjermani, Portugali, Meksikë dhe Brazil.Vendet evropiane morën vendet e dyta dhe të treta; Rayane Laura Souza, që përfaqësonte Francën dhe Jessica Lopes, e cila përfaqësonte Britaninë.Modleja Suzy nuk do të marr vetëm kurorën  nga ky event por edhe çmimin por  prej 10.000 stërlinash.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.