Sulm me armë në Gjermani, ka viktima

0

Të paktën dy njerëz janë vrarë nga të shtënat me armë në qytetin lindor gjerman, Halle.

Policia paralajmëroi banorët të qëndrojnë në shtëpitë e tyre pasi sulmuesi është ende në arrati.

Dëshmitarët thonë se sulmuesi ishte i veshur me kamuflazh ushtarak dhe kishte disa armë.

Gazeta Bild raportoi se sulmi ndodhi në zonën Paulus të qytetit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.