Rowan Atkinson sot feston 65-vjetorin e lindjes

0

Aktori Rowan Atkinson, i njohur si “Mr. Bean”, është një ndër personazhet më të dashur për publikun. Pa nxjerrë asnjë fjalë nga goja, ai na ka bërë të gjithëve të qeshim dhe i ka bërë të gjithë për vete me rolet e tij. Sot, Atkinson feston ditëlindjen. Për të gjithë kuriozët, aktori i famshëm ka lindur më 6 janar të vitit 1955 dhe sot mbush 65 vjeç. Për herë të parë, ai u shfaq në publik me rolin si “Mr. Bean” në vitin 1990 dhe luajti 15 seri që u përhapën në mbarë botën dhe vazhdojnë të transmetohen herë pas here në ekran edhe në ditët e sotme.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.