Kosova rikthen autobuzët urbanë, ja sa 20 pasagjerë duhet të ketë në to…!

0

Kryetari i komunës së Prishtinës shpend Ahmeti ka njoftuar sot se cilat janë masat e reja lehtësuese për këtë javë, çlirim nga kufizimet e vendopsura për shkak të pandemisë.

“Javën po e fillojmë me lehtësim të mëtejshëm të qarkullimit dhe hapje graduale të disa bizneseve, – shkruan Ahmeti në Fb. – Prej sot, me orar të plotë po operojnë edhe autobusët e trafikut urban por me rregulla të reja dhe numër të kufizuar të udhëtarëve në 20

Përtej masave mbrojtëse kundër COVID-19 që po zbatohen në çdo autobus, secili udhëtar duhet të ketë edhe maskën.

Bashkë do ia dalim. Javë të mbarë dhe shëndet!” përfundon Ahmeti.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.