VIDEO/Momente paniku në fushë, lojtari rrëzohet pa ndjenja, në gjendje të rëndë në spital

0

Momente paniku gjatë një ndeshje futbolli në Portugali, ku një lojtar ka pësuar arrest kardiak në fushë, duke rënë pa ndjenja mëngjesin e kësaj të diele.

Ngjaja ndodhi ndërsa po luhej ndeshja mes dy skuadrave portugeze në ligën e tretë, Alverca dhe Uniao de Almeirit, kur lojtari Laex Apolinaro, 24-vjeç, u rrëzua pa ndjenja në fushë.

Loja u ndërpre dhe ai u dërgua menjëherë në spital. Sipas mediave portugeze, gjendja e tij është e rëndë dhe se orët në vijim janë vendimtare për jetën e tij.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.