Andi Bushati: Jemi i vetmi vend ku kryeministri bredh si infermier ambulant me vaksina në dorë

0

Analisti Andi Bushati thotë se Shqipëria është vendi i vetëm në botë që ka një “kryeministër që bredh si infermier ambulant me vaksina në dorë”.

Duke folur për debatin e krijuar së fundmi për vaksinimin e diferencuar të personaliteteve, Bushati tha se kjo bëhet nga Rama për fushatë.

“Është padyshim pjesë e fushatës. Jo për faj të qeverisë, jo për faj të shqiptarëve, ne kemi shumë pak vaksina. U mbajt sekret kontrata me Pfizer, maksimumi nga Pfizer do kemi 40 mijë vaksina. Në vend që të thuhet se jemi vend i varfër dhe ka vështirësi në sigurimin e vaksinës, këtu u tha se kemi Edi Ramën dhe po ju vaksinon Edi Rama. Jemi i vetmi vend që kryeministri bredh si infermier ambulant me vaksina në dorë, sa në Rinas, san ë stadium. Kur nuk ke vaksinë, çfarë bën, i ndan njerëzit në dysh dhe nxit një debat “, deklaroi Bushati në OPEN.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.