Aksidenti i rëndë në Gjakovë/ Dy të vdekur nga Kosova, një nga Shqipëria

0

Dalin detaje të reja nga aksident i rëndë që ka ndodhur sot në orët e para të mëngjesit në fshatin Raçë të Gjakovës, ku kanë vdekur tre persona.

Komandanti i Trafikut për rajonin e Gjakovës, ka konfirmuar se dy prej viktimave janë kosovarë dhe një nga Shqipëria

“Deri te aksidenti dyshohet se ka ardhur si pasojë e mospërshtatjes së kushteve të rrugës dhe është përplasur në urë. Mjekët kanë ardhë në vendin e ngjarjes. Dy persona janë kosovarë, derisa një person tjetër është nga Shqipëria”, ka thënë ai për Syri Vision.

Lidhur me aksidentin për SyriKosova ka folur edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nusret Gjurkaj.

“Ju njoftojmë se sot rreth orës 07:40 policia është për një aksident ne Fshatin Raçë. Patrullat policore kane dalur në vendin e ngjarjes ku kanë vërejtur se brenda veturës e cila kishte dal jashtë rrugës kane qenë 3 persona. Ne vendin e ngjarjes kanë dal ambulanca, zjarrëfiksat, njësia e trafikut  si dhe prokurori kujdestar. Nga ana e personelit mjekësor në vendin e ngjarjes është konstatuar, se personat që gjendeshin brenda veturës ishin pa shenja jete. Ju mbajmë të informuar”, deklaroi ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.