Merr formë kasti i Indiana Jones 5 me Mads Mikkelsen

0

Kasti i “Indiana Jones 5” po merr formë: Mads Mikkelsen, aktori danez shumë i njohur në “Another Round” nga Thomas Vinterberg, do të marrë pjesë përkrah Harrison Ford dhe Phoebe Waller-Bridge të “Fleabag “, edicioni i ri i serialit popullor për profesorin brilant të arkeologjisë që pëlqen aventurat.

Steven Spielberg nuk do të kthehet më në regji, duke ia kaluar stafetën James Mangold të “Logan” dhe “Ford vs. Ferrari”.

Spielberg do të luajë ende një rol të produksionit përkrah Kathleen Kennedy, Frank Marshall dhe Simon Emanuel.

Ford, i cili është 78 vjeç, do të kthehet të veshë Borsalino-n e vjetër dhe xhaketën prej lëkure të personazhit të krijuar nga George Lucas gjysmë shekulli më parë në nderim të heronjve të filmave aksion të serisë së filmave të viteve 1930 dhe që ka debutuar në 1981 me “Raiders of the Lost” Ark ”.

Pjesëmarrja e aktorit u konfirmua në dhjetor nga Disney i cili zotëron të drejtat për ekskluzivitet.

Detajet e komplotit nuk janë zbuluar dhe nuk është e qartë se çfarë roli do të ketë në film Mikkelsen, i cili gjithashtu ka meritë për rolin e vrasësit serial në “Hannibal” dhe i cili u zgjodh për të zëvendësuar Johnny Depp në episodin e tretë të “Fantastic Beasts”.

“Indiana Jones 5” është shtyrë disa herë dhe është aktualisht në listë për një fillim teatral më 29 korrik 2022, më shumë se katër dekada pas daljes së “Predatori of the Lost Ark.

“Katër filmat e parë, që përfshijnë gjithashtu Indiana Jones dhe tempullin e frikës në 1984, Indiana Jones dhe kryqëzata e fundit në 1989 dhe Indiana Jones dhe mbretëria e tempullit të kristaltë në 2008 kanë mbledhur më shumë se dy miliardë dollarë në “box-office” botëror.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.