Shqiptari bën rrëfimin tronditës: Pronari më tha të vrisja dikë, 5 herë kanë tentuar të…

0

Këngëtari shqiptar, Eduart Derka ka folur për emisionin “Shqipëria live” nga burgu i Korydallos, ku pretendon se është dënuar në mënyrë të padrejtë.

Eduarti tregon se punonte bodyguard për dikë në Greqi, derisa ky i fundit i kërkoi të bëjë vrasje me pagesë.

“Isha bodyguard, kujdesesha për fëmijët e dikujt. Më vonë, më tha që t’i vrisja dikë.
Thjesht kisha bërë foto me armën që më kishte dhënë pronari. Më tha ma jep se do të jap armë tjetër, por ia dha atë armë dikujt që bëri grabitje. Kështu u dënova unë.

Donin të më akuzonin për vrasës serial. Nuk ka asnjë lidhje me mua, unë jam thjesht këngëtar. Kam qenë në shtëpinë e pronarit, 24 orë. Personi që ka bërë disa vjedhje ishte kushëriri im, më futi dhe mua në atë mes”, tha ai.

Në gjendje të rëndë në burgun në Greqi/ Shqiptari

Sipas tij, ish-pronari ka paguar disa të burgosur për ta vrarë. “Unë dyshoj që e kam nga ish-pronari të gjitha. Më kanë goditur, më kanë thyer këmbën, kam shpëtuar 5 herë”.

Eduardi rrëfen se vetë ish-pronari ka qenë vrasës: “E ka emrin Dionis Korfiates, jeton në Zaqifo, është nga Athina, ka prona, hotele, skafe. Ka vrarë një polic në 2008 dhe dy shqiptar. Unë i di se kam qenë në shtëpi. Më ka afruar lekë për të vrarë. Në vrasjen e vitit 2017, kishte paguar dikë tjetër, isha aty kur ndodhi. Unë pa bërë asgjë, kam tre vite e gjysmë këtu brenda. Prokuroria ishte e paguar nga avokatët e pronarit”.

Në gjendje të rëndë në burgun në Greqi/ Shqiptari

Ai kërkon ndihmë nga institucionet shqiptare, pasi është në gjendje të rënduar shëndetësore. “Kërkoj ndihmë nga shteti shqiptar, të bëj ndërhyrje. Kur më fusin në skaner dhe shohin sa është mpiksja e gjakut, habiten doktorët, thonë si jeton. Më nevojitet një operacion me patjetër”, rrëfeu shqiptari.

Në gjendje të rëndë në burgun në Greqi/ Shqiptari

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.