Del VIDEO e arratisjes nga burgu të bosit meksikan të drogës

0

Një prej bosëve famëkeqë të karteleve të drogës në Meksikë është arratisur. José Alfredo Hernández Campos, i quajtur me nofkën “El Calamardo” arriti të ‘ikte nga zyra e prokurorit më 13 korrik në qytetin Reynosa.

Mediat vendase kanë publikuar pamjet se si ai u ndihmua të arratisej nga një grup njerëzish të veshur me uniforma të Marinës Meksikane. Ata ishin të armatosur rëndë dhe kanë hasur në pak rezistencë.

4 prej ushtarëve që shihen në video janë realisht pjesëtarë të Marinës Meksikane, të cilët mendohet se kanë ndihmuar me uniforma dhe pajisje të gjithë pjesëtarët e tjerë të grupit. ©LAPSI.al

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.